
KO JE MILOŠU DAO KRILA?
Pitanje svih pitanja na koje bi, u idealnom univerzumu, prvo trebalo da odgovori pravosuđe. A odmah zatim i sve one kolege koje su se herojski borile protiv Predloga zakona o izmjenama i dopunama Zakonika o krivičnom postupku iz 2024. godine, jer, zaboga, produženje pritvora sa tri na pet godina zvučalo je kao teška povreda ljudskih prava optuženih.
Podsjećam da su tada određeni poslanici većine, ali i opozicionog DPS-a, u rijetkom momentu nacionalnog jedinstva, složno odlučili da ne podrže zakon. Jer kad je Miloš i kada su u pitanju Zoran, Petar, Milivoje i drugi, tu nema podjela.
Rezultat?
Zakon povučen.
Tri godine pritvora istekle.
Presuda na čekanju.
A Miloš slobodan kao ptica. I to ptica koja je uhapšena u bjekstvu, koja umjesto da se stavi u kavez, očigledno dobija VIP tretman od strane pravosuđa.
I na sve ovo upozoravali smo više puta u prethodnih godinu dana. Nema skupštinskog zasijedanja na kojem nijesmo upozoravali na posljedice ovakvih odluka. Ali, kao i obično dočekao nas je muk. Tišina. Zrikavci.
A sada?
Pa naravno, sada je najlakše okriviti Šćepanovića i Šaranovića i kazati da su Demokrate nesposobne.
Jer, naravno, lakše je naći dežurnog krivca nego pogledati se u ogledalo. S tim što je možda sve bilo i vrlo smišljeno, sa jasnom namjerom da se oslabe oni koji se evo već dvije godine svim silama bore da ovu zemlju očiste od zla koje se zove kriminal i korupcija.
Samo da se razumijemo, ovoga puta to neće moći i neće proći, makar ne bez adekvatnog odgovora.
Jer Miloš definitivno nije sam poletio.
Neko mu je zaista i dao krila.
I izgleda da su ta krila bila institucionalna...





















