rukomet sp 14

Najbolje crnogorske rukometašice dobile su prvi meču baraža za Svjetsko prvenstvo protiv Bjelorusije.

U dvorani Topolica, “lavice” su slavile 33:26.

Rezutat ne odslikava u pravoj mjeri borbu na parketu Topolice jer su gošće dugo mučile izabranice Dragana Adžića. Bjelorusija je u 14. minutu povela je 6:4, a u 20. minutu 11:7. Na poluvremenu gošće sui male tri gola viška (15:2).

Srećom, u nastavku je gledana sasvim drugačija slika na terenu - u 39. minutu “lavice” su ponovo stigle do vođstva (19:18), koje je u 55. minutu iznosilo rekordnih sedam golova (30:23).

Najefikasnje u crnogorskoj reprezentaciji bile su Đurđina Jauković i Dijana Ujkić sa po devet, dok su Majda Mehmedović i Milena Raičević meč završile sa po pet pogodaka.

U bjeloruskoj selekciji najefikasnije su bile Anastasija Mazgo sa pet i Katarina Sliskaja sa četiri gola.

Revanš se igra 15. juna u Minsku. Bolji iz dvomeča izboriće plasman na šampionat, koji se u decembru održava u Njemačkoj.